Home Dom i wnętrze Barwy według feng shui
Dom i wnętrze

Barwy według feng shui

brodzik konglomeratowy licznik gazowy wymiary

Kolory wiążą się nierozerwalnie z kształtami przedmiotów. Energia Yin to kolory łagodne, błękitny, zielony, czarny, brązowy. Odpowiadają im kształty prostokątne, faliste i zaokrąglone a przedmioty powinny być wykonane z materiałów naturalnych np.

z drewna, tkanin czy wikliny. W związku z tym np. w sypialni warto zastosować zielone lub błękitne ściany, puszyste dywany i koce.

Kolory dla energii Yang to czerwony, żółty, pomarańczowy – bardzo aktywne, energetyczne i powinny się wiązać z kształtami kolistymi i kwadratowymi. Można więc w pokoju ustawić okrągły stół ze szklanym blatem. Feng shui opiera się na zasadzie pięciu żywiołów i im również przypisane są barwy.

Ogień to kolor czerwony pomarańczowy, purpurowy i intensywny żółty; Ziemia – beżowy, brązowy, jasny żółty; Woda – błękit, czarny, granatowy; Metal – srebrny, biały, szary a Drzewo to brązowy i zielony. Przystępując do urządzania swojego mieszkania, dobrze jest wiedzieć, jakie jest znaczenie poszczególnych kolorów, ponieważ otaczające nas barwy mają niezwykle duży wpływ na samopoczucie człowieka.

Ekologiczna, wodna pralnia w Gliwicach - Blitz

Author

Marek