Home Dom i wnętrze Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?
Dom i wnętrze

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

https://profilefasadowe.pl/ wiązary drewniane

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Odpowiednio dobrane pozwala komfortowo wypoczywać, nie powoduje bólu w kręgosłupie.

Posłanie twojej pociechy jest szczególnie ważne, bo jej maleńkie ciało dopiero się kształtuje i potrzebuje ku temu odpowiednich warunków. Zastanów się też, jak długo będziecie korzystać z tego samego mebla.

Niektóre łóżeczka można przekształcić w mały tapczanik, tak, że pociecha będzie mogła korzystać z niego nawet do siódmego roku życia. Materac, który umieścisz w łóżeczku, powinien być na tyle elastyczny, żeby przystosowywać się do kształtu ciała.

Jednocześnie nie może być zbyt miękki, bo zapadanie się podczas snu nie należy do zbyt wygodnych. Dokładnie sprawdź również dno łóżka – oczywiście, wrócisz ze szpitala z niemal nieruchomym zawiniątkiem, ale możesz być pewien, że już niedługo twój maluch będzie skakał i wygłupiał się w miejscu przeznaczonym do spania.

Nie kupuj też łóżka, które chwieje się lub trzeszczy, bo to świadczy o jego niestabilności. Zwróć uwagę także na otaczające materac szczebelki.

Nie mogą być kanciaste! Ważny jest także ich rozstaw – na tyle ścisły, by dziecko nie wsadziło między nie główki, ale także wystarczająco szeroki, by nie utknęła tam mała rączka czy nóżka.

pojemniki na ręczniki papierowe

Author

Marek