Home Podróżowanie Jakie ubrania zabrać na kemping?
Podróżowanie

Jakie ubrania zabrać na kemping?

Przed wyprawą pod namioty warto sporządzić listę rzeczy, które będą niezbędne na kempingu. Jedną z kwestii, które trzeba przemyśleć jest odpowiedni ubiór. Wycieczki pod namioty organizowane są zwykle w okresie letnim.

Należy wziąć jednak pod uwagę, że wysokie temperatury za dnia, mogą znacznie obniżyć się w nocy. Przygotujmy się również na zmiany pogodowe. Na kempingu przydadzą się długie i krótkie spodnie oraz parę bluzek z długim i krótkim rękawkiem.

Do bagażu dorzućmy zapasowe pary skarpetek i bieliznę. Zapakujmy również ciepły sweter, bluzę lub kurtkę, które ogrzeją nas podczas chłodnych dni. Obowiązkowym punktem jest ciepła pidżama.

Nie dajmy się zaskoczyć opadom deszczu i przygotujmy płaszcz przeciwdeszczowy lub wodoodporną kurtkę. Jeśli chodzi o obuwie, to warto zabrać sandały oraz buty, które będą zakrywały stopy. Klapki lub japonki przydadzą się przy korzystaniu z turystycznych pryszniców.

Jeżeli w naszych planach są słoneczne lub wodne kąpiele, zabierzmy kąpielówki lub kostium kąpielowy. Przed słońcem ochroni nas kapelusz lub czapeczka z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne.

Author

Marek