izabelakopec Postep

Łazienka

tekstylia bankietowe tapety dla dzieci tapety dziecięce poznań dziecięce tapety do pokoju

Trudno czasem zastosować zasady feng shui urządzając łazienkę, bo nie mamy zwykle wpływu na to w jakim punkcie mieszkania się ona znajduje. Planując budowę własnego domu możemy zwrócić uwagę na to, by nie była usytuowana w centrum, ani obok kuchni oraz, żeby toaleta była oddzielona od części kąpielowej.

Niestety w mieszkaniu, które kupujemy te dwie funkcje łazienki są w jednym pomieszczeniu. Możemy wtedy zastosować gustowną ściankę dla toalety, żeby nie było jej widać już od wejścia i z części przeznaczonej do kąpieli.

Większość blokowych łazienek nie ma okna a jest ono bardzo ważnym elementem, bo daje naturalne doświetlenie, dodatkową wentylację a tym samym pozwala na swobodny przepływ energii. Najlepiej by było, żeby do łazienki wchodziło się z korytarza, bo ostatnio tak bardzo modne połączenie jej z sypialnią jest bardzo niekorzystne.

Wybierając meble trzeba zwrócić uwagę na to, by swoją wielkością pasowały do pomieszczenia a kolorystyką do kafelków i farb. W łazience powinno być pastelowo, pachnąco i zawsze wyjątkowo czysto.