Home Technika Memosens
Technika

Memosens

www.primacharter-va.pl https://zabezpieczeniapoznan.pl/hikvision-m-3.html

Dotychczas najbardziej popularną metodą regulacji pH w procesie produkcyjnym leków, była metoda analogowa. Dziś zastępuje ją Memosens, która jest o wiele wydajniejsza i łatwiejsza w zastosowaniu.

Wszystko dzięki czujnikom Endress Hauser. Do podstawowych zalet tej technologii zaliczamy przetwarzanie sygnałów z analogowego na cyfrowy bezpośrednio w czujniku.

Oprócz zapisywania aktualnych danych pomiarowych, w urządzaniu można także zapamiętywać inne parametry, takie jak: temperatura, wartość kalibracji/dopasowania, czas pracy oraz umiejscowienie, co bardzo dobrze wpływa na poprawę jakości procesu. Dzięki temu pomiar pH jest całkowicie pozbawiony wszelkich zakłóceń, jakie występują podczas wykorzystania klasycznej, analogowej metody.

Memosens i czujniki Endress Hauser można używać nie tylko do pomiaru pH w trakcie procesu produkcji, ale także przewodników i rozpuszczalnego tlenu. Technologia ta rozwija się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu możliwe będzie wykorzystanie jej także przy sprawdzaniu mętności.

Author

Marek