Home Nieruchomości Naturalne domy
Nieruchomości

Naturalne domy

http://studio4ma.pl/ deweloper Plewiska koło Poznania

W ostatnich latach intensywnie rozwijającym się trendem jest życie zgodne z naturą i ogólne „bycie eko”. Coraz więcej ludzi dojeżdża więc do pracy rowerem, a produkty spożywcze kupuje wyłącznie u lokalnych sprzedawców.

Tendencja ta zaczyna być widoczna także w sektorze budownictwa mieszkalnego – klienci coraz chętniej decydują się na budowę domów z gliny, która jest jednym z najbardziej naturalnych materiałów. Ten surowiec budowlany, zgodny z tzw.

Architekturą Ziemi, jest bardzo popularny w Chinach i Indiach, gdzie często życie w glinianym domu ma swoje podłoże w filozofii i powrocie do korzeni. Domy wykonane z gliny stają się jednak coraz popularniejsze także w Europie.

Materiał ten wykazuje bowiem bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Oznacza to, że gliniane ściany bardzo dobrze akumulują ciepło, co oznacza, iż musimy wydać mniej pieniędzy na ogrzewanie.

Oprócz tego glina jest ognioodporna oraz doskonale reguluje mikroklimat w mieszkaniu. Z tego powodu życie w glinianym domu jest nie tylko ekologiczne, ale także korzystne dla naszego organizmu.

pozbruk.pl

Author

Marek