Home Architektura Nowoczesne drapacze chmur
Architektura

Nowoczesne drapacze chmur

warszawa ursus nowe mieszkania Projektowanie wnętrz w Grodzisku Mazowieckim

Prawdziwym centrum światowej architektury są dzisiaj Zjednoczone Emiraty Arabskie. Styl budowli powstających w tym miejscu jest jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny i tworzony według najwyższych standardów. Znajduje się to najbardziej smukły budynek na świecie, który liczy sobie aż 828 metrów.

Bardzo ciekawe jest to, że od podnóża, aż po sam czubek stopniowo się zwęża, by na koniec wystrzelić niemalże do samego nieba. Patrząc na niego, można odnieść nieodparte wrażenie, iż nie istnieje już coś takiego jak ograniczenie architektoniczne. Bardzo imponująca jest także architektura stworzona przez Chińczyków.

To tutaj powstał niesamowity projekt CCTV, który zwyciężył w licznych konkursach architektonicznych. Budynek jest niemal w całości przeszklony. Obiektem godnym uwagi jest również chiński Phoenix Towers.

Są to prawdziwie futurystyczne bryły na miarę XXI wieku. Ich projekt uwzględnia wysokość na poziomie, bagatela, kilometra! Poza rekordem wysokości, wrażenie robi także plan wykorzystania źródeł energii odnawialnej na niespotykaną dotąd skalę.

Author

Marek