Home Architektura O architekturze międzynarodowej
Architektura

O architekturze międzynarodowej

https://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-fabianowo Architekt wnętrz Pruszków

Architektura jest sposobem kształtowania budowli przez artystów w tej dziedzinie, czyli architektów. Mianem architektury współczesnej przyjęto nazywać wszelkie budowle, które powstały po drugiej wojnie światowej, czyli po 1945 roku. Twór, bryła architektoniczna jest najpierw tworzona w postaci szkicu, na arkuszu papierowym.

Znacznie trudniejsze i wymagające wiele czasu jest późniejsze przełożenie powstałego projektu na gotowe, realne dzieło. W tym celu należy wykonać setki obliczeń, poprawek, rysunków technicznych, zatrudnić ludzi oraz zapewnić wszelkie potrzebne materiały budowlane, wraz z ich zapasem. Stylem dominującym w architekturze światowej jest tak zwany styl międzynarodowy.

Wyróżnia się on prostotą, brakiem dekoracji, mnogością stosowania kątów prostych, maksymalizacja funkcjonalności. Styl międzynarodowy charakteryzuje się również tym, iż w żadnym stopniu nie nawiązuje do stylów stworzonych w przeszłości, określanych jak historyczne. Dość często można zaś w nim spotkać elementy wykonane ze szkła.

www.zzg.zgora.pl

Author

Marek