Home Religia Objawienia fatimskie
Religia

Objawienia fatimskie

www.12blot.pl

Do małej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima od niemal stu lat ściągają pielgrzymi z całego świata. Uznawana jest również za symbol nawoływania do nawrócenia się, wprowadzenia pokoju i powszechnej równości. W 1917 roku trójce dzieci: dziewięcioletniemu Franciszkowi, siedmioletniej Hiacyncie i dziesięcioletniej Łucji na przestrzeni kilku miesięcy kilkukrotnie ukazała się Matka Boska, przekazując im przesłanie dla całego świata.

Jego treść zyskała nazwę trzech tajemnic fatimskich. Niemal od razu do miasteczka zaczęli przybywać pielgrzymi chcący na własne oczy zobaczyć to święte miejsce, a dzieci, którym ukazała się Matka Boska, z dnia na dzień stały się znane wszędzie. Dwie pierwsze tajemnice zostały odtajnione dość wcześnie.

Opowiadały o tym, co czeka grzeszników, którzy pójdą do piekła, przewidywały również nadejście II wojny światowej i zapanowanie głodu w wielu miejscach na świecie. Trzecia tajemnica została przedstawiona szerokiej opinii publicznej dopiero w 2000 roku przez Jana Pawła II. Przewidywała ona próbę zamachu na „białego kapłana”.

Author

Marek