Home Moda Stroje medyczne
Moda

Stroje medyczne

www.nstt.pl https://www.e-bielizna.pl/bielizna-triumph/podkoszulki/

Pracownicy medyczni w szpitalach, klinikach oraz niektórych ośrodkach zdrowia, są zobowiązani do noszenia specjalnych uniformów. W ten sposób mają się odróżniać od pacjentów i ich rodzin, a także być łatwi do znalezienia pośród tłumu na korytarzu. Strój, który noszą, określa się mianem odzieży służbowej (roboczej).

Kitel lekarski może być biały, błękitny lub ciemnozielony. Symbolizują one kolejno sterylność i czystość (bo z tym zwykle kojarzy się szpital) oraz nadzieję. Rzadziej widuje się barwę czerwoną, przeznaczoną dla personelu, wchodzącego w skład pogotowia ratunkowego.

Ich kombinezony posiadają dodatkowo elementy odblaskowe, dla lepszej widoczności na drodze w nocy lub w przypadku gorszych warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że personel szpitalny zwykle spędza w pracy bardzo dużo czasu, dlatego potrzebuje ubrania, które zapewni mu możliwie jak największy komfort przez długie godziny. Uniform nie krępuje więc ruchów, jest przewiewny i w wielu sytuacjach można go zakładać na zwykłe ubranie.

Pracownicy medyczni potrzebują również wygodnego obuwia. Zwykle służy za nie para miękkich klapek z wysokiej jakości materiałów. Modele kobiece mają niekiedy nieco wyższą podeszwę lub obcas i wycięcie na palce, męskie zaś są płaskie, a przy tym zabudowane.

www.wilhelmpluta.pl

Author

Marek