Home Moda Ubiór służb mundurowych
Moda

Ubiór służb mundurowych

białe bluzki damskie pakuten

W niektórych zawodach, zwykle tych, mających służyć dobru społeczeństwa, wymaga się noszenia określonego munduru. Uniformy tego typu mają bowiem ułatwiać natychmiastowe rozpoznanie pracownika danej służby oraz wzbudzać powszechne zaufanie.

W końcu to w ręce tych osób wielu zwykłych ludzi powierza swoje życie lub zdrowie. Do noszenia munduru zobligowani są oczywiście policjanci.

W Polsce ich strój ma ciemnoniebieską barwę z białymi elementami. Wyróżniający się rodzaj uniformu przysługuje także żołnierzom.

Wygląd mundurów wojskowych różni się nieznacznie w poszczególnych jednostkach, ale zwykle charakteryzuje się prostym krojem i kolorem khaki (często posiada elementy z wzorem typu moro). Wymieniając stroje służb porządkowych, nie należy także zapominać o uniformie straży miejskiej.

Dwuczęściowy mundur w kolorze czarnym jest oznaczony żółtymi dodatkami, a na czapce funkcjonariusza znajduje się żółto-czarna szachownica. O mundurze można także mówić w przypadku strażaków.

Ma on czarną lub granatową barwę i odznacza się prostotą. Osoby, pracujące w straży pożarnej, zakładają go na wyjątkowe okazje, takie jak wszelkiego rodzaju uroczyste gale czy obchody świąteczne.

Na akcje bowiem jeżdżą w specjalnej odzieży ochronnej, odpornej na wysoką temperaturę.

www.pixel-reklamy.pl

Author

Marek