Home Dom i wnętrze W pokoju dziecka
Dom i wnętrze

W pokoju dziecka

https://www.kuchennepromocje.pl/40-akcesoria-kuchenne Karlik katalog

Feng shui to takie zaplanowanie przestrzeni, by osiągnąć harmonię ze środowiskiem naturalnym i duchowym, to pozwoli nam uchronić się od złej energii. Organizując mieszkanie, pokój dziecięcy zaplanujmy w jego centrum. Najważniejszy mebel dla dziecka to łóżeczko.

Gdzie je ustawić? Unikać ściany sąsiadującej z garderobą, albo łazienką, ściany z oknem i tej, za którą biegną rury kanalizacyjne. Dobrze jest postawić je krótszą krawędzią przy ścianie tak, żeby maluch był skierowany buzią do drzwi wejściowych. Kolorystyka w tym pokoju może być w pastelowych odcieniach (brzoskwiniowy, zielony, błękitny), ale miejsce do zabawy warto podkreślić żywszym kolorem, żeby uaktywniał dziecko, pobudzał jego rozwój.

Niewskazane są duże desenie i wzory na ścianach, lepiej , jak powiesimy rysunki dziecka lub zdjęcia czy obrazy o łagodnej tematyce. Dobrze jest też ustawić drobne elementy powiązane kolorystycznie z pięcioma żywiołami, oraz dołożyć drewniane dekoracje. Dobry przepływ pozytywnej energii zapewni porządek pod dziecięcym łóżeczkiem i fakt, że nie wstawimy tam żadnych sprzętów elektronicznych.

Author

Marek