Home Religia Warto szukać odpowiedzi
Religia

Warto szukać odpowiedzi

granit-tk.pl

Nawet jeżeli w jakiejś religii wychowujemy się od dzieciństwa i jest ona obecna w naszej rodzinie od pokoleń, to i tak mogą się pojawiać chwile zwątpienia, kiedy to będziemy zadawali sobie różne pytania, związane z jej sensem i z tym, co w danej religii jest nauczane. Dlatego też, warto wiedzieć, że nie ma w tym nic dziwnego, co więcej, takie zwątpienie czasami jest potrzebne, bo dzięki niemu jest szansa, że jeśli tylko się postaramy, to uda nam się wejść jeszcze głębiej w daną religię i jeszcze lepiej ją poznać.

Odpowiednie książki

Przede wszystkim, jeśli mamy jakieś pytania odnośnie naszej religii, to powinniśmy poszukać odpowiednich książek. Takich, które będą te zagadnienia poruszały i których autorzy będą się starali znaleźć odpowiedź na te same pytania, które nas nurtują.

Co więcej, warto szukać większej ilości książek na dany temat, tak aby móc porównywać to co w nich znajdziemy, bo może się wówczas okazać, że dopiero spojrzenie na dany temat z kilku stron, pozwoli nam go faktycznie zgłębić. Możemy też szukać odpowiedzi w internecie, jednak musimy tutaj uważać na to, na jakie strony trafiamy i przez kogo są one tworzone, tak abyśmy mieli pewność, że są to wartościowe publikacje.

Konferencje i spotkania

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że przedstawiciele każdej religii spotykają się czasami po to, aby ze sobą porozmawiać na różne, nurtujące ich tematy. Proponowane wówczas są różnego rodzaju konferencje, na których poza zwyczajnymi członkami danej religii, wypowiadają się także autorytety w danej dziedzinie.

To oznacza, że warto wziąć udział w takim spotkaniu, bo wówczas nie tylko będziemy mogli posłuchać o tematach, które nas nurtują, ale także sami będziemy mogli zadać pytania, licząc na to, że uda nam się uzyskać takie odpowiedzi, które nas zadowolą, albo które dodatkowo zmotywują nas do dalszego szukania. Może się okazać, że takie poszukiwania pozwolą nam głębiej zajrzeć w dany problem, a co się z tym wiąże, dadzą możliwość lepiej poznać naszą religię.

To też oznacza, że będziemy ją przeżywali bardziej świadomie, będziemy bardziej czuli, że to o czym ona mówi, faktycznie jest prawdziwe i nas dotyczy. A to spowoduje, że będziemy się czuli bardziej z nią związani.

Author

Marek