izabelakopec Postep

Wystawa prac – by maluch czuł się doceniony

ekran akustyczny

Dzieci zwykle są bardzo płodnymi artystami. Potrafią godzinami przygotowywać coraz to wymyślniejsze prace.

Najczęściej pragną, żeby ich talent plastyczny był doceniany i chwalony przez dorosłych. Doskonałym sposobem doceniania obrazków jest przygotowanie w dziecięcym pokoju miejsca na odpowiednią wystawę.

Warto powiesić w sypialni malucha tablicę korkową, na której zmieści się przynajmniej kilka obrazków formatu A4. W ten sposób rzadziej będziecie musieli podjąć decyzję o zdjęciu któregoś dzieła, by na jego miejscu umieścić inne.

Jeśli w pokoju znajduje się pusta ściana lub dość duże drzwi od szafy, również można wykorzystać je w roli galerii. Do przyklejania warto wykorzystać specjalne masy mocujące, które w przeciwieństwie do przypominającej je plasteliny, nie pozostawiają tłustych plam.

Specjalny środek można kupić w niemal każdym sklepie papierniczym czy plastycznym. Jako rodzic doskonale wiesz, że sterty obrazków z czasem osiągają niebotyczne rozmiary.

Nie jesteś w stanie zapewnić maluchowi, że wszystkie będą znajdowały się na widoku. Przygotuj specjalne teczki lub pudła, w których będziesz przechowywał dziecięce prace.

Rysunki mogą zostać wyrzucone tylko wtedy, gdy tak zdecyduje sam maluch.

meble biurowe wrocław