Home Dom i wnętrze Wystawa prac – by maluch czuł się doceniony
Dom i wnętrze

Wystawa prac – by maluch czuł się doceniony

brodziki do kabiny prysznicowej urządzenia grzewcze

Dzieci zwykle są bardzo płodnymi artystami. Potrafią godzinami przygotowywać coraz to wymyślniejsze prace.

Najczęściej pragną, żeby ich talent plastyczny był doceniany i chwalony przez dorosłych. Doskonałym sposobem doceniania obrazków jest przygotowanie w dziecięcym pokoju miejsca na odpowiednią wystawę.

Warto powiesić w sypialni malucha tablicę korkową, na której zmieści się przynajmniej kilka obrazków formatu A4. W ten sposób rzadziej będziecie musieli podjąć decyzję o zdjęciu któregoś dzieła, by na jego miejscu umieścić inne.

Jeśli w pokoju znajduje się pusta ściana lub dość duże drzwi od szafy, również można wykorzystać je w roli galerii. Do przyklejania warto wykorzystać specjalne masy mocujące, które w przeciwieństwie do przypominającej je plasteliny, nie pozostawiają tłustych plam.

Specjalny środek można kupić w niemal każdym sklepie papierniczym czy plastycznym. Jako rodzic doskonale wiesz, że sterty obrazków z czasem osiągają niebotyczne rozmiary.

Nie jesteś w stanie zapewnić maluchowi, że wszystkie będą znajdowały się na widoku. Przygotuj specjalne teczki lub pudła, w których będziesz przechowywał dziecięce prace.

Rysunki mogą zostać wyrzucone tylko wtedy, gdy tak zdecyduje sam maluch.

handtuchrolle

Author

Marek