Home Nieruchomości Krzywy domek w Sopocie
Nieruchomości

Krzywy domek w Sopocie

www.chsd.org.pl rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne

Choć polska architektura nie króluje w zestawieniach najdziwniejszych budowli świata, nie oznacza to, że jesteśmy w nich zupełnie nieobecni. Regularnie, w tego typu rankingach pojawia się bowiem Krzywy Domek, który stał się jedną z głównym atrakcji Sopotu.

Obiekt powstał w 2003 roku i został zaprojektowany Szotyńskich i Zaleskiego. Do stworzenia tak nietypowej budowli zainspirowały architektów bajkowe rysunki Jana Marcina Szancera oraz współczesnego rysownika Pera Dahlberga.

Według twórców takiego oryginalnego budynku brakowało przy ulicy Monte Cassino, która jest dziś miejscem spotkań sopockiej inteligencji, bohemy i ludzi poszukujący inności. Stąd też jasna elewacja utrzymana w ciepłych kolorach, która po środku budynku zastępują kolorowe witraże stanowiące jednocześnie wejście do centrum usługowo-handlowego.

Najbardziej charakterystyczną cechą tej budowli są jednak nietypowe nachylenia okien, drzwi, ścian, a nawet gzymsów i kominków, które sprawiają wrażenie, jakby cała konstrukcja była zatrzymana w ruchu.

Author

Marek