Home Dom i wnętrze Pozwól na odrobinę prywatności
Dom i wnętrze

Pozwól na odrobinę prywatności

łóżko domek 180x90 wrocław hob manufacturers

Wszystkie dziedziny życia ulegają swojego rodzaju modom, również architektura wnętrz. Do niedawna dosyć powszechnie montowano szyby w drzwiach. Dziś jest to rozwiązanie stosowane coraz rzadziej, jednak wciąż ma swoich zwolenników, bo w swoisty sposób rozjaśnia małe wnętrza. Czy sprawdzi się również w pokoju nastolatka? Z pewnością jest to dosyć kusząca propozycja.

Twoja pociecha dorasta, buntuje się, coraz częściej ma swoje tajemnice i na długie godziny zamyka się w pokoju. Chciałbyś wiedzieć, co dzieje się w jej życiu, ale ona sama nie bardzo chce o tym opowiadać. Pamiętaj jednak, że twoja latorośl bardzo ceni sobie również swoją prywatność. Zamontowanie szyby w drzwiach może potraktować jako atak na nią, a co za tym idzie jeszcze bardziej zamknąć się w sobie.

Bądź również gotowy na to, że niechciana szyba prawdopodobnie i tak szybko przestanie spełniać swoją funkcję, gdy nastolatek zaklei ją plakatami. Rodzice często wahają się również, czy dziecko powinno mieć możliwość zamykania się w swoim pokoju na klucz. Pozwól na to, dowodząc tym samym swojego zaufania. Możesz jednak ustalić własne zasady, np.

drzwi mogą zostać zakluczone tylko wtedy, gdy nastolatek jest w pokoju sam. Nieprzestrzeganie zasad powinno skutkować odebraniem klucza.

ręczniki papierowe Jumbo

Author

Marek